مقالات

تاریخچه بست کمربندی

تاریخچه بست کمربندی

بست های کمربندی، بند کابل ، زیپ بند نیز شناخته می شوند. بست کمربندی یک ابزار کم هزینه و مقاوم برای نگه داشتن وسایل کنار هم می باشند که در بسته بندی های خانگی تا استفاده در ساخت و ساز و اجرای قانون کاربرد دارند.  زیپ بندها یا بند کابل عمدتا از پلاستیک ساخته شده اند در این پست برای شما از تاریخچه بست کمربندی گفته ایم.

زیپ کراوات یا بست کمربندی یک نوار پلاستیکی کوچک با یک ردیف دندانه است که تا انتهای پلاستیک آورده شده است و در طرف دیگر یک مربع کوچک لبه ای برای گرفتن دندانه ها طراحی شده است. انتهای نوک تیز بست کمربندی به داخل بدنه رزروه  و بعد کشیده می شود.

برای آزاد کردن زیپ کراوات، به یک چاقو یا قیچی نیاز است،  یکی از ابزارهایی که برای از بین بردن زیپ های کوچک بسیار خوب عمل می کند، ناخن گیر است. آنها معمولاً پهنای مناسبی برای گرفتن زیپ کراوات و بریدن آن بدون آسیب رساندن به جسمی هستند که زیپ کراوات در دست گرفته است.

 

مخترع بست کمربندی چه کسی است؟

بست کمربندی در سال 1958 توسط یک شرکت برق با نام توماس و بتز  اختراع شد. در ابتدا از بند کابل برای مهار کردن سیم های هواپیما استفاده می کردند و یکی از مهمترین دلایل اختراع بست کمربندی بود. همچنین در اوایل این بست ها از فلز ساخته می شد و به مرور زمان برای مقرون به صرفه بودن، سازندگان تصمیم گرفتند از نایلون/ پلاستیک برای ساخت آن استفاده کنند.

ایده بست کمربندی در سال 1956 در هنگام بازدید از تاسیسات تولید بوئینگ به ذهن کارمند شرکت توماس و بتز به نام موروس سی لوگان رسید. وقتی موروس سی لوگان مشاهده کرد که اپراتورها چگونه برای بازکردن سیم ها و جداسازی به خود صدمه می زنند، تصمیم به اختراع یک وسیله برای جداسازی همراه با آسیب کمتر گرفت. این بود تاریخچه بست کمربندی.

 

مقاله پیشنهادی ما: خلاقیت با بست کمربندی

آیا ناسا از بست کمربندی استفاده می کند؟

بله، ناسا برای محکم کردن کابل ها، لوله ها و حتی تجهیزاتی که شل شده اند از بند کابل یا همان بست کمربندی استفاده می کند، دقیقا شبیه همان هایی که شما در فروشگاهها وجود دارند.

اگر برای شما هم سوال است که چگونه یک پلاستیک می تواند در یک سفر 560 میلیون کیلومتری با 1300 درجه سانتی گراد به سطح زمین سقوط کند باید به شما بگوییم که ناسا در مورد این موضوع فکر کرده است و با اطمینان کامل از بست کمربندی استفاده می کند. این بند کابل ها می توانند در برابر هرچیزی مقاوم باشند و در طول سال ها طوفان و گرد و خاک در سفر به  مریخ فقط کثیف شوند.

 

برای دریافت لیست قیمت بست کمربندی کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *