مقالات, مقالات بست کمربندی

خلاقیت با بست کمربندی

خلاقیت با بست کمربندی

بست کمربندی یک کابل برای اتصال چند وسیله به یکدیگر می باشد به همین دلیل به آنها کابل اتصال هم می گویند. با توجه به اینکه این بست ها کم هزینه و استحکام زیاد در اتصال دارند کاربرد آنها هم زیاد می باشد. به این بست ها بست های خرطومی، کراواتی یا زیپی هم گفته می شود. در این مقاله برای شما از خلاقیت با بست کمربندی خواهیم گفت.

بست کمربندی که عمدتا از پلاستیک تولید می شود، یک بخش نوار انعطاف پذیر با دندانه هایی دارد که با یک پنجه در سر درگیر می شود و با کشیده شدن انتهای آزاد نوار بست ها محکم می گردند. برخی از این گره ها به شکلی ساخته شده اند که می توان انها را سفت یا شل کرد و یا یکبار دیگر استفاده نمود.

بست های پلاستیکی که عمدتا از نایلون 6/6 ساخته می شوند مانند تسمه عمل می نمایند. همچنین رنگ بندی این بست ها باعث شده است کاربرد آن هم زیاد شود. یکی دیگر از ویژگی های این بست ها اندازه و ضخامت های متفاوت آنها است. همچنین در برابر اشعه UV  بسیار مقاوم می باشند.

البته بست های کمربندی فلزی ضدزنگ هم وجود دارد که کاربرد آنها برای محیط های بیرونی و خطرناک می باشد.

برای خرید بست کمربندی کلیک کنید.

خلاقیت با بست کمربندی

ما در این مقاله می خواهیم به شما ایده هایی بدهیم تا بست کمربندی برای شما کاربرد فراتر داشته باشد. خلاقیت با بست کمربندی فراتر از کاربردهای متعارف آن رفته است. البته در مقاله ای جدا برای شما از کاربردهای بست کمربندی گفته ایم.

  1. سازماندهی اتاق ابزار

اگر وسایلی برای آویزان کردن از قلاب دارید اما راهی برای آویزان کردن آنها ندارید، یک بست پلاستیکی کوچک این کار را انجام می دهد، این خلاقیت با بست کمربندی باعث می شود فضای بیشتری را ذخیره کنید. خیلی راحت با قلاب کردن وسایل به بست این کار را انجام دهید.

  1. پارکینگ خود را سازماندهی کنید

پارکینگ بیشتر از اینکه برای پارک ماشین باشد محلی برای نگهداری وسایل پرکاربرد و ابزار آبات مورد نیاز است بیشتر به انباری شبیه است تا به پارکینگ. ولی نیاز به مرتب سازی دارد و خلاقیت با بست کمربندی اینجا به کار شما می آید. به سادگی یک تخته میخ را به دیوار وصل کنید و سپس ظروف نگهداری مانند شیشه، قوطی و بطری را با کابل به آن وصل نمایید.

  1. تزئین کردن دکواسیون تولد یا درخت کریسمس

اگر علاقه ای به درخت کریسمس دارید و نگران وصل کردن وسایل و جعبه ها به درخت می باشید با بست کمربندی به راحتی می توانید این کار را انجام دهید البته این خلاقیت با بست کمربندی شامل دکوراسیون تولد و مناسبت ها هم می شود. به راحتی می توان  مهره‌های تزئینی را با یک بست کنار هم نگه داشت و اگر چراغ های درخت کریسمس را به خوبی محکم کنید نیازی به باز کردن آنها نیست.

  1. زیباسازی فضای باغچه و تراس

در فصل بهار می توانید با استفاده از بست های کمربندی انواع تزئینات را از دیوار باغ خود یا تراس خود آویزان کنید یکی از خلاقیت های با بست کمربندی که بسیار مورد استقبال قرار می گیرد همین مورد می باشد. با استفاده از این اتصالات می توانید قفسه ها را به نرده ها وصل کنید  بدون اینکه ترس از افتادن یا لغزیدن داشته باشید. خلاقیت با بست کمربندی از این هم فراتر می رود و می توانید گلدان ها را به نرده ها متصل کرده و محکم ببندید بدون اینکه نگران افتادن آن باشید.  با استفاده از بست های بزرگ که قدرت استحکام بیشتری دارد گلدان های گل را روی نرده ها آویزان کنید تا جذابیت بیشتری را در فضای باز به شما بدهد.

  1. ایجاد فضای بیشتر در کمد لباس

چوب لباسی زیاد است و فضای آویزان کافی نیست؟ این مشکل را همه ی ما داریم و تا یک وسیله ای را در فضای اینترنت می بینیم که می تواند کمک کننده باشد خریداری می کنیم. ولی نمی دانیم تنها با داشن چند بست کمربندی می توانیم این کار را انجام دهید چگونه؟ برای شما خواهیم گفت.

به سادگی یک بست کمربندی را در اطراف تیرک آویزان در کمد لباس خود وصل کنید، قلاب های آویز را تا 90 درجه بچرخانید و چند عدد را از طریق بست کمربندی آویزان کنید. شما می توانید تا 4 برابر ظرفیت آویز کردن کمد لباس خود را افزایش دهید.

  1. اتاق بازی را سازماندهی کنید

یکی از مشکلات مادران با فرزندان بهم ریختگی اتاق کودکان است و خلاقیت با بست کمربندی در اینجا هم راهساز می باشد. سبدهای ذخیره سازی را می توان با بست در یک پشته به یکدیگر متصل کرد تا یک واحد ذخیره سازی مقرون به صرفه برای کاغذ یا اسباب بازی ها ایجاد شود. جعبه های پلاستیکی را می توان با بست کمربندی به یکدیگر متصل کرد تا ذخیره سازی فضا انجام شود . برچسب ها را می‌توان به جلوی مکعب‌های ذخیره‌سازی با بست های کمربندی متصل کرد تا کودکان کوچک‌تر راحت‌تر بدانند چه چیزی داخل آن است.

امروزه افراد خلاق با بست های کمربندی لوستر، صندلی، کاکتوس های تزئینی و بسیاری موارد دیگر  را می سازند و با قیمت های بسیار بالا به فروش می رسانند. چیزی که شاید اصلا ما به ان توجهی نداریم و شاید توجه ما تنها به عنوان بخشی از وسایل ابزاری باشد. بهتر است در پینترست جستجویی داشته باشید تا بهتر این موضوع را درک کنید و متوجه شوید خلاقیت با بست کمربندی بسیار فراتر از آن چیزی است که ما می بینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *